Olsztyn.eu
Dla strony urzędu miasta wykonaliśmy rozszerzenie typo3 korzystające z map google. Pozwala wyszukiwać ulice, pokazywać trasę samochodem i pieszo, oraz zawiera bazę wszystkich ważniejszych obiektów w mieście (apteki, kina, dworce, restauracje... ) z wyszukiwaniem i podziałem na kategorie.

Największym wyzwaniem było dodanie wyszukiwania połączeń komunikacji miejskiej. Serwis google pozwala na wyszukiwanie takich informacji, ale nie udostępnia ich zewnętrznym aplikacjom, musieliśmy więc stworzyć własne rozwiązanie oparte na lokalizacji przystanków i liście połączeń wyeksportowanych z systemu wykorzystywanego przez komunikację miejską. Nasz algorytm działa podobnie do rozwiązania firmy google, znajduje trasę pieszą do najbliższych przystanków i następnie znajduje najdogodniejsze połączenia.

W liście obiektów dodaliśmy także system pozwalający pokazać roboty drogowe z zaznaczeniem w których kierunkach są utrudnienia w ruchu (na przykład zablokowany tylko jeden pas, lub zamknięte dwie odnogi skrzyżowania).

Mapa wyświetla się nad zawartością strony bez przeładowania, dzięki czemu można szybko znaleźć na mapie adres określonego wydarzenia opisywanego na stronie, bez potrzeby wychodzenia z danego artykułu. Dodaliśmy też możliwość umieszczania w artykułach linków do wybranych map zawierających informacje dotyczące wyłącznie wybranego wydarzenia.

Front Strony

Wyszukiwanie ulicy:
 

Wyszukiwanie obiektów:
 

Wyszukiwanie połączeń komunikacji miejskiej:

Administracja

Administracja obiektami:
 

Dodawanie obiektów, można także dodawać obszary:
 

Dodawanie robót drogowych, wpisanie dat pozwala na automatyczne pokazanie i ukrycie obiektów wtedy gdy powinny być widoczne: