Nasza firma

Jesteśmy firmą prężnie działającą na rynku od 1997 roku. Zajmujemy się kompleksową realizacją szeroko pojętych projektów informatycznych. Cechuje nas innowacyjność, nieszablonowość i świeże spojrzenie,  jednocześnie korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań i bogatego doświadczenia. Nie boimy się wyzwań - dla nas nie ma rzeczy niemożliwych:

 • prawie 800 zamkniętych zleceń,
 • ponad 300 projektów dla klientów z Francji,
 • niemal 200 realizacji dla firm i instytucji polskich,
 • działamy w Polsce, Francji, Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Kanadzie,
 • ponad połowa naszych wdrożeń to systemy zarządzania treścią oparte na TYPO3,
 • stale tworzymy systemy CRM i ERP, Ekstranety, Intranety oraz sklepy internetowe.

Zaufali nam

Nagrody i wyróżnienia:

Nagroda Komputer Świat za portal Urzędu Miasta Olsztyn

"Serdecznie Państwu gratuluję! Uwagi z kolejnych zestawów już przekładamy na działanie. Bez Państwa Firmy pewnie nie udałoby się nam zdobyć uznania fachowców. Dlatego serdecznie dziękuję za miłą współpracę i liczę na dalsze wspólne sukcesy." - napisali do nas z Urzędu Miasta w Olsztynie, po ogłoszeniu wyników na najlepszy internetowy portal samorządowy.

Zaprojektowany i zaprogramowany przez zespół Nettom portal Urzędu Miasta Olsztyn, dwutygodnik "Komputer Świat" uznał najlepszym serwisem przyjaznym dla internauty.

Portal internetowy Urzędu Miasta w Olsztynie został najwyżej oceniony spośród 18. portali samorządów miast wojewódzkich. Funkcjonujący pod adresem www.olsztyn.eu serwis uzyskał ocenę 5.34 w sześciostopniowej skali ocen.

Informacja o tej nagrodzie nie przeszła bez echa. W największych regionalnych portalach internetowych od razu pojawiły się artykuły opisujące wyróżnienie. O nagrodzie można przeczytać w wiadomościach na olsztyn24.com Portal olsztyn.eu - najlepszy!

Za wykonanie portalu internetowego www.olsztyn.eu otrzymaliśmy oficjalne podziękowania od Prezydenta Miasta Olsztyn.

 

Zobacz więcej na stronach www.olsztyn24.com, www.olsztyn.eu

Webstar za stronę internetową na rzecz kampanii Mazury Cud Natury

Zostali ogłoszeni laureaci VI edycji konkursu na Stronę Roku. Wdrożenie firmy Nettom zostało wyróżnione w konkursie promującym najlepsze polskie strony www oraz reklamy internetowe - Webstar Festival. Strona wykonana na rzecz kampanii Mazury Cud Natury zajęła 3 miejsce w kategorii Webdesign oraz 2 miejsce w kategorii Strona roku: Podróże i Turystyka.

Ocenie podlegają zawartość, funkcjonalność, wygląd graficzny, struktura i nawigacja, innowacyjność oraz prezencja wizerunkowa, tym bardziej wyróżnienia te są dla nas ważną nagrodą za naszą pracę.

Drugie miejsce w rankingu na najlepszy portal samorządowy

W drugim już rankingu na najlepszy portal samorządu organizowanym przez Komputer Świat, wykonany przez nas serwis internetowy zajął drugie miejsce. O portalu pisano na lokalnych serwisach internetowych, między innymi w Wiadomościach Ogólnopolskich oraz Życiu Olsztyna.

Władze miasta Olsztyn wielokrotnie wracały do współpracy z nami. Realizowaliśmy wspólnie wiele projektów, z przebiegu których obie strony były zawsze zadowolone. Od podjęcia pierwszej współpracy lista naszych Realizacji znacznie wzbogaciła się w projekty dla urzędów.

 

Czytaj więcej na stronie www.wo24.pl

I wyróżnienie w konkursie na Stronę Roku

VII edycja konkursu na stronę roku rozstrzygnięta. Ponownie nasza propozycja znalazła się na liście laureatów. Za portal internetowy na rzecz kampanii Mazury Cud Natury otrzymaliśmy I wyróżnienie w kategorii Strona społeczna, co oznacza, że wykonana przez nas strona internetowa nie straciła na jakości.

 

Czytaj więcej na stronie www.webstarfestival.pl

Jak pracujemy?

Kompleksowo obejmujemy realizację projektu od wczesnego planowania, przez tworzenie, na wdrożeniu i analizie wyników kończąc. Naszym celem jest tworzenie nowoczesnych rozwiązań informatycznych dopasowanych do potrzeb Klienta. Zapewniamy pełen wgląd w postęp realizacji i gwarantujemy najwyższą jakość finalnego produktu.

 • Korzystamy z systemów raportowania i zarządzania produkcją
 • Kontrolujemy zmiany w tworzonym przez nas oprogramowaniu korzystając z systemów wersjonowania SVN
 • Wsparcie techniczne po gwarancji, na podstawie osobnych umów
 • Gwarantujemy bezpieczeństwo danych
 • Postępy prac nad projektem są codziennie archiwizowane
 • Zapisywane dane są szyfrowane
 • Dajemy gwarancję na wykonane projekty

Korzystamy wyłącznie z oryginalnego oprogramowania Adobe CS 5.5, CorelDraw, Windows od XP Pro do Windows 8, Mac OS X 10.7 Lion. Komputery są regularnie aktualizowane pod względem sprzętowym i programowym.

Stanowiska testerskie mają do dyspozycji niemal wszystkie obecnie dostępne przeglądarki i systemy operacyjne, włączając dystrybucje Linux'a, po urządzenia mobilne oparte zarówno na starszym iOS 4.2 po 5.1, Android od 2.2 do 4.0, Blackberry 6 i 7.

 • Umowy o pracę ze wszystkimi pracownikami
 • Umowy o poufności również wewnątrz firmy
 • Zależy nam na wieloletniej współpracy z ludźmi, którzy są dla nas ważni

Posiadamy 6 serwerów produkcyjnych i przedprodukcyjnych, zlokalizowanych zarówno w biurze, jak i w Krakowie oraz we Francji. Łączna objętość wszystkich projektów przekroczyła w roku 2012 ponad 1TB, czyli 1000 GB danych.

Nasze biuro

Biuro i jego wyposażenie są ubezpieczone i w przypadku losowym jesteśmy w stanie w szybki sposób odtworzyć zarówno stanowiska pracy, jak i utracone dane. Dbamy również o zgodność wyposażenia biura oraz wszelkich instalacji z Prawem Pracy.

Nettom to połączenie pomiędzy światem biznesu i reklamy, a informatyką. Specjalizujemy się w projektowaniu i programowaniu systemów informatycznych od prostych stron internetowych, poprzez portale i sklepy internetowe do skomplikowanych systemów zarządzania firmami (CRM, ERP).

Nasze doświadczenie pozwala nam na dowolne operowanie technologiami. Ponad 500 wykonanych projektów zobowiązuje do coraz lepszego i skuteczniejszego działania. Prowadzimy konsultacje projektowe optymalizując tworzone przez nas narzędzia.

Nasze aplikacje są wielowymiarowe: łączymy techniki i technologie programowania, dokonujemy konwersji danych i aplikacji tak, by sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów.

Jesteśmy transparentni. Raportujemy naszym klientom działania na każdym etapie programowania, na bieżąco informujemy o postępach prac.

Specjalizujemy się w aplikacjach typu SAAS (Service as a Software), które dostępne przez przeglądarkę, pozwalają na maksymalną uniwersalność dostępu. Tego typu aplikacje są częścią modnej chmury, czyli cloud computing.

Szczególną uwagę kładziemy na użyteczność naszych wdrożeń, aplikcje muszą być intuicyjne w swojej konstrukcji. Pracujemy stosując metodologię Scrum/Agile, dzięki temu nasze projekty wdrażane są z maksymalną szybkością i precyzją.

Od 1997 roku aktywnie pracujemy nad systemami internetowymi.

Od początku istnienia firma jest zarządzana przez tych samych właścicieli, notując coroczny wzrost przychodów na poziomie 20%.

Stawiamy na rozwój organiczny i organizację samouczącą się, przy umiejętnym wykorzystaniu wiedzy i kompetencji całego zespołu efekt synergii jest oczywisty i wymierny dla wszystkich.

Nie korzystamy z dotacji, a zobowiązania kredytowe stanowią jedynie 5% rocznego przychodu. W ciągu ostatnich 7 lat wartość projektów w jakikolwiek sposób związanych z dotacjami z Unii Europejskiej na dzień 2012-03-11 wynosiły 6,25% przychodu.

Rdzeń firmy opieramy głównie na własnym, wieloletnim doświadczeniu i kompetencjach wyselekcjonowanych pracowników, których sami rekrutujemy i edukujemy na dalszych etapach wdrażania w strukturę organizacyjną i kulturową przedsiębiorstwa.

W myśl powiedzenia "od matury do emerytury" nabory na wszystkie stanowiska są traktowane przez nas bardzo poważnie i nie zatrudniamy przypadkowych osób. Zależy nam na wieloletniej współpracy z ludźmi, którzy będą dla nas ważni.

Roczne inwestycje w stabilny rozwój przekraczają 20% przychodu.

Przede wszystkim pracujemy dla klientów, którym efekt naszej pracy przynosi realny dochód.

Aplikacje i systemy powstające dzięki nam, służą klientom przez wiele lat i mogą być rozbudowywane/przekształcane w zależności od sytuacji rynkowej i zmiennych potrzeb klientów oraz ich otoczenia.

Lubimy czuć się potrzebni i chętnie przyglądamy się późniejszym poczynaniom naszych klientów, gdy mogą lepiej rozbudowywać własne biznesy z wykorzystaniem naszych produktów. Jesteśmy stale polecani innym firmom.