Zaproszono nas ...

Podsumowanie XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

5 kwietnia 2012

 

Po zakończeniu XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczną zbiórkę. Fundacja WOŚP zebrała ponad 50 mln zł. Tylko w Olsztynie zebrana kwota sięgnęła prawie 370 tys. zł i tym samym przekroczyła dotychczasowy rekord miasta o 50 tys. zł.

Jako jeden ze sponsorów akcji, firma Nettom dostała zaproszenie na spotkanie. Otrzymaliśmy oficjalne podziękowania za wykonanie serwisu internetowego, dzięki któremu można było śledzić poczynania wolontariuszy z naszego miasta, a także wydarzenia organizowane z okazji zbiórki w Internecie.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy pomóc w akcji jak najlepiej umiemy, a słowa "Ten sukces jest w znacznej mierze Państwa udziałem!" są dla nas najlepszą nagrodą.

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, MIXER

21 marca 2012

 

Zaproszenie: "Już 21.03.2012 r. ruszamy z pierwszym MIXER-em w AIP UWM w Olsztynie. MIXER-y są kolejnym elementem projektu AIP 2.0, który polega na zaznajamianiu początkujących biznesmanów z osobami, które na rynku radzą sobie z sukcesami. Naszym pierwszym ekspertem będzie założyciel i Dyrektor Zarządzający firmy Nettom - Tomasz Ziajka."

 

Komentarz po spotkaniu: "Pierwszy MIXER już za nami... Już prawie tydzień od pierwszego spotkania "wyjadaczy" biznesu z młodymi, chętnymi nauki przedsiębiorcami. O pozytywnym klimacie spotkania z naszym ekspertem Tomaszem Ziajką świadczy już sam fakt, że planowana na 60 minut część oficjalna, przerodziła się w trwającą 2h żywą dyskusję na temat sytuacji na rynku IT w Olsztynie czy obecnie panujących trendach."

 

https://www.facebook.com/aip.olsztyn

Ogólnopolski tydzień kariery

20 października 2012

 

20.10.2012 odbyło się spotkanie uczniów z dyrektorem Tomaszem Ziajka z firmy Nettom z Olsztyna w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Wystąpienie na temat zalet i wad posiadania własnej firmy spotkało się z dużym zainteresowaniem młodzieży.

"Celem spotkania było pokazanie młodym ludziom możliwości dojścia do sukcesu zawodowego, poprzez własną pracę i samodyscyplinę oraz poprzez wykorzystanie swoich pasji i zainteresowań. Zaproszony gość przedstawił drogę własnej kariery zawodowej, ze szczególnym uwzględnieniem swojego rozwoju w obszarze informatycznym. Pan Tomasz założył firmę zajmującą się oprogramowaniem i tworzeniem stron internetowych na zamówienie klientów z Polski, a także z Francji."

"Dyrektor T. Ziajka swoją postawą udowodnił, iż otwieranie własnej działalności gospodarczej daje szansę na rozwój osobistego biznesu, szczególnie w branży informatycznej. Po oficjalnym spotkaniu nasz gość prowadził indywidualne dyskusje z uczniami, którzy wiążą plany zawodowe z informatyką. Być może nasze "Perełki informatyki" kiedyś podejmą praktyki zawodowe w tej firmie, a być może będzie to ich pierwsza praca ?"

Warsztaty dla uczniów IV klasy technikum informatycznego

12 grudnia 2011

 

W dniu 12.12.2011 uczniowie klasy IV technikum informatycznego uczestniczyli w warsztatach, które poprowadził dyrektor firmy Nettom z Olsztyna, Pan Tomasz Ziajka.

"Spotkanie przeprowadzone przez Pana Tomasza Ziajka miało przybliżyć uczniom zasady funkcjonowania nowoczesnej firmy informatycznej. Młodzież została podzielona na grupy zgodnie z jej predyspozycjami osobowymi-umiejętnościami, zainteresowaniami, kompetencjami. Utworzona firma symulacyjna ,którą zarządzali uczniowie zajmowała się tworzeniem tematycznych serwisów internetowych. Projekt polegał na stworzeniu serwisu internetowego dla Plantatora Ogórków. Poszczególne działy firmy miały przygotować pełną ofertę z wykorzystaniem najnowszych technologii informatycznych. Po wykonaniu projektu nasz gość przeanalizował zrealizowane zadanie z uczniami, podkreślił pozytywne rozwiązania koncepcyjne zespołu oraz zasugerował uczestnikom to, co powinni uwzględnić w projekcie, ażeby oferta zaspokoiła potrzeby oferenta. Uzmysłowił młodzieży również, że istotną kwestią w pracy informatyka jest posiadanie kwalifikacji kierunkowych. Niemniej jednak kluczowymi kompetencjami w tym zawodzie jest posiadanie umiejętności "miękkich" ,takich jak: współpraca w grupie, umiejętności komunikacyjne, odporność na sytuacje stresowe, umiejętność szybkiego uczenia się. „Metoda projektu uwzględniająca zadania problemowe rozwija twórcze myślenie oraz angażuje wszystkich uczniów do pracy i nauki i stanowi podstawę nabywania umiejętności zawodowych - podkreśla doradca zawodowy Jolanta Senkowska."

Europejskie Dni Promocji Przedsiębiorczości Młodych

12 października 2011

 

"(...) swojej drodze zawodowej mówili dwaj młodzi przedsiębiorcy z Rumunii – Eugeniu Lisic i z Polski (Olsztyna) Tomasz Ziajka. Ten ostatni, prowadzący firmę internetową, znany jest z przygotowania strony „Mazury Cud Natury”, wielokrotnie nagradzanej za pomysł i rozwiązania promocyjne."

 

http://www.olsztyn24.com/news/14839-przedsiebiorczosc-pomyslem-mlodych-na-zycie.html

VI dni innowacji, transferu wiedzy i technologii

23 listopada 2010

 

W ramach VI edycji dni innowacji, transferu wiedzy i technologii, organizowanych przez Centrum Innowacji i Transferu Technologii (CIiTT) Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, wystąpił Tomasz Ziajka, dyrektor firmy Nettom.

VI DNI INNOWACJI, TRANSFERU WIEDZY I TECHNOLOGII
09.30 - 10.00Rejestracja
10.00 - 10.10Powitanie
10.10 - 11.40Internet – nowoczesne narzędzie prowadzenia firmy (Robert Popiołek UWM)
11.40 - 12.00Przerwa kawowa
12.00 – 12.20Przykłady prowadzenia E-Biznesu (Piotr Raczyński „Yupo”)
12.20 – 12.40Przykłady prowadzenia E-Biznesu (Andrzej Grochowski „SL Computer”)
12.40 – 13.00Przykłady prowadzenia E-Biznesu (Tomasz Ziajka „Nettom”)
13.00 – 13.30Dyskusja
13.30 - 13.40Usługi sieci Enterprise Europe Network dla przedsiębiorców

 

I OLSZTYŃSKIE DNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI AKADEMICKIEJ "Własna firma – od pomysłu do sukcesu"

03-05 grudnia 2009

Własna firma – od pomysłu do sukcesu: UMIEJĘTNOŚCI
BUDOWANIE WIZERUNKU I POZYCJI FIRMY W INTERNECIE
Internetowe narzędzia sprzedaży i promocji firmy
UWMOSWWSIiE TWP
Darmowe narzędzia pomocne w kreacji wizerunku.
Wstęp do pozycjonowania

Tomasz Ziajka,
właściciel NETTOM
Grafika, funkcjonalność, treść w serwisie internetowym
Tomasz Ziajka
właściciel NETTOM
Wstęp do kreowania wizerunku w Internecie
Tomasz Ziajka,
właściciel NETTOM
04/12/2009, piątek, ,16.15-17.45 
Biblioteka Uniwersytecka, s. 116 
ul. Oczapowskiego 12B
05/12/2009, sobota,10.00-11.30 
s. 130 
ul. Bydgoska 33
04/12/2009, piątek, ,11.00-12.30 
Auditorium Maximum 
Al. Wojska Polskiego 13