Dla jednej z największych grup mleczarskich w Polsce stworzyliśmy portal internetowy. Całość została oparta na systemie zarządzania treścią Typo3.

Cel

Serwis powstał dla ułatwienia kontaktu oraz przedstawienia swojej oferty handlowej wszystkim klientom, którzy są zainteresowani współpracą z firmą mleczarską.

Działanie systemu

Prócz podstawowych możliwości jakie posiada Typo3 system został udoskonalony o kilka dodatkowych modułów:

  • aktualności,
  • galeria,
  • lista produktów,
  • zaawansowana wyszukiwarka produktów,
  • zamówienia,
  • formularz kontaktowy.

Aktualności

Ponieważ moduł aktualności posiada specyficzną budowę trzeba było zastosować indywidualny system aktualności. Moduł posiada podstawowe funkcje zarządzania aktualnościami dodawanie/edycja/usuwanie/ukrywanie. Indywidualnością jest sposób jego wyświetlania w serwisie.

Galeria

Moduł posiada możliwość tworzenia albumów wraz z opisami. Do każdego albumu przypisywane/ładowane są zdjęcia i wyświetlane w formie stronicowanej listy.

Lista produktów

Każdy z produktów jest przydzielony do kilku grup. Istnieją trzy grupy produktów: producenci, kategorie, podkategorie. Całość jest ze sobą powiązana. Dzięki zastosowaniu intuicyjnego "drzewa" powiązań użytkownik jest w stanie szybko wyselekcjonować swoje potrzeby. Dodatkowo każdy produkt posiada dodatkowe informacje o sobie tj. gramatura, stan, termin przydatności itp.

Zaawansowana wyszukiwarka produktów

W celu ułatwienia znalezienia produktów zastosowano wyszukiwarkę. Filtrowanie produktów odbywa się po nazwie producenta, kategorii, podkategorii oraz numerze EAN. Dzięki zastosowaniu technologii AJAX filtry wyszukiwania zawężają się w zależności od wybranych kryteriów. Wynikiem wyszukiwania jest szczegółowa lista produktów, stronicowana w zależności od ustawień systemowych. 

Zamówienia

Serwis posiada moduł składania zamówień. Formularz zapytań posiada AJAX-owy system dodawania i usuwania produktów. Dodatkowo każde pole przed wysyłką jest sprawdzane pod kątem poprawności. Całość jest wysyłana na adres e-mail administratora oraz zapisywana w systemie.

Formularz kontaktowy

Zastosowanie formularza kontaktowego ma ułatwić kontakt z właścicielem portalu. Użytkownik nie musi posiadać własnego adresu e-mail w celu skontaktowania się z serwisem. Dzięki zastosowaniu różnych pól, użytkownik może uszczegółowić swoje zapytanie, co ułatwi kontakt oraz udzielenie odpowiedzi.